Принцот Чарлс заразен со коронавирус


Британскиот Принц Чарлс бил тестиран на коронавирус, тестот бил позитивен.

Принцот од Велс кој е на возраст од 71 година има многу благи симптоми на коронавирусот и се чувствува добро, пренесува ББЦ.

„Војвотката од Корнвол е исто така тестирана на коронавирус, но нејзиниот тест е негативен.Во склад со препораките од Владата и докторите, принцот и војвотката се во самоизолација во Шкотска, е наведено во соопштението.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1