Во пожар изгоре локалната ТВ Вис во Струмица


Рано утрово избил пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната телевизија ТВ Канал Вис.

Како што објавија од телевизијата, во пожарот кој избувнал во 2 часот утрово зафатени биле телевизиското студио и техниката, но и другите простории во старата касарна. Против пожарните екипи се уште се на терен. Во текот на денот се очекува да биде извршен увид на самото место и да се утврдат причините за пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1