Принцезата Катарина на сослушување за парите за Тијана


Полицијата ќе ја испита и улогата на принцезата Катарина Караѓорѓевиќ во случајот за собирање на пари за лечење на покојната Тијана Огњановиќ, објавува српски Курир.katarina

Фондацијата на принцезата Катарина Караѓорѓевич учествувала во соб ирањето на пари за Тијана Огњановиќ и всушност тие ги уредувале трошоците за трансплантација на срцето да бидат намалени од милион долари на 750.000.

„Катарина Караѓорѓевиќ би требало наскоро да биде сослушана во својство на граѓанин во врска со предметот за собирање на пари за Тијана Огњановиќ. Нејзината фондација била вклучена во тој случај, а самата принцеза со болницата во Хјустон се договорила цената за трансплантација да се намали на 750.000 од еден милион долари“, вели изворот на српски Курир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1