Приведен пејачот Димитар Андоновски


dimitar500

Пејачот Димитар Андоновски бил приведен во 1:02 часот утрово од неговото кафуле „Пијано“ во Битола, јавува Курир.

Андоновски бил задржан неколку часа во полициската станица.

Тој за немилиот настан објави на социјалните мрежи и се пожали на начинот на кој бил третиран.

 

didi500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1