Продолжен притворот на Боки13


Бојан Јовановски останува во притвор откако вчера Кривичниот совет му ја продолжил мерката за уште 30 дена.

Тој заедно со бизнисменот Зоран Кичеец и со специјалната обвинителка Катица Јанева се осомничени во случајот „Рекет“, дека бизнисменот Орце Камчев им дал 1,5 милиони евра за да го спасат од кривичен прогон за случајот на СЈО, „Империја“.

Боки 13 веќе два месеци е во притвор.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1