Професор обвинет за силување на малолетно лице, се самоуби во скопски затвор


Професор кој беше во затвор поради силување, си го одзел животот, пишува Алсат.

Лицето С.М. беше обвинет за обид за силување на малолетно лице на возраст од 8 години.

Настанот се случи во почетокот на годинава, а во полиција го пријавила мајката на девојчето.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1