Прогноза:Облачно и студено


Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северозападен правец, кој на моменти на повеќе места ќе достигнува брзина и над 80 километри на час.

oblaci mk2

Дневната највисока температура ќе биде во интервал од еден до осум степени.

Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северозападен правец

Температурата ќе достигне до пет степени.

До понеделник ќе преовладува стабилно време со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1