Проклетство на убавиците: Биле на насловна – умреле под грозоморни околности (Фото)


Дали убавиците од насловните страни на „ЦКМ“, кои животот го изгубија во трагични инцидентни, ги следела злокобна судбина или во прашање е чиста игра на случајот, никогаш нема да биде откриено.

Darijan-Music-Vladislava-Cervenko4-630x420

Босанската старлета Слаѓана Гудураш која загина во автомобил, е третата девојка од насловната страна на „ЦКМ“ која трагично го загуби животот. Покрај неа, таа судбина ја делат и Владислава Червенко (25) и пејачката Ксенија Пајчин, кои се брутално убиени.

Слаѓана Гудураш е пронадејна пред една недела мртва во искршен „голф“ во канал покрај патот. Нејзините фотографии ја красела насловната страна на 122-иот број на „ЦКМ“, во јануари и февруари оваа година.

sladja srbija pejacka

Како што пишуваат српските медиуми, разголените фотографии на манекенката Владислава Червенко, се објавени во 99-иот број на „ЦКМ“ во ноември 2011 година. Владислава точно една година подоцна, во ноември 2012 година беше убиена од нејзиното долгогодишно момче Дариан Мушиќ (26). Тој брутално ја малтретирал и удирал до смрт во станот во Нови Сад.

dejan i vladislava

Атрактивната пејачка Ксенија Пајчин се фотографирала за 19-иот број на „ЦКМ“, кој излегол во март 2005 година. Ксенија во 2005 година со куршум од пиштол ја уби нејзиното тогашно момче – црногорскиот манекен Филип Каписода кој потоа се самоуби. Се шпекулираше дека мотив за убиството е тоа што Ксенија сакала да го остави Филип. Каписода пукал во нејзиното чело, а потоа пиштолот го ставил во својата уста и го повлекол орозот.

Ksenija-Pajcin-630x422

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1