ПРОКОЛНАТА ФАРМА: Старица открила морничава тајна за местото на кое се снима реалното шоу!


Една од најстарите жителки во селото каде е сместена Фармата, каде секојдневно се случува хаос и влегуваат нови фармери, проговори за проклетството на оваа куќа.farma

Баба Живана Жика Пантовиќ има 84 години и е една од најстарите жителки на селото Лисовиќ каде е сместена Фармата. Таа вели дека тука на ова место, некои чудни сили имаат вмешано прсти, па станарите не ни знаат со какво проклетство се соочуваат.

– не е чудно што се караат на таа Фарма, на таа нива и околина ништо не успеваше. Местото е проколната. Секој бунар пресушува. Претходниот сопственик со многумина се замерил и не бил добар. Ги гледам сите тие учесници и само чекам да се случи некое зло. Јас тврдам дека куќата е проколната, вели бабата.

Ќе има уште маки и кавги и тепачки, додава таа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1