Пронајден експлозив во близина на домот на Сорос во САД


Експлозивна направа била пронајдена вчера во близина на домот на милијардерот и филантроп Џорџ Сорос во округот Весчестер во државата Њујорк, објави Њујорк тајмс.

Направата била поставена во поштенска кутија и полицијата превентивно го детонирала.

Сорос не бил во домот за време на инцидентот.

За случајот истрага води ФБИ од каде засега немаат коментар.

Сорос обезбедил досега најмалку 18 милијарди долари за фондацијата Отворено општество за развој на демократијата и човековите права во светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1