Пронајден мртов маж во охридско


Ноќва во 02.12 часот во атарот на с.Сливово, општина Дебарца, кај местото викано Даб, Т.Т. го пронашол починат Љубе П. (64) од Охрид.police-lenta-500

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција во текот на денот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1