Пронајден солзавец во судницата каде се одвиваше распитот на оштетените за 27-ми април


Кај роднина на еден од 33-цата обвинети за настаните во Собранието на 27 април лани, присутна на судење во Основниот суд Скопје 1, судската полиција најде солзавец.

Кај лицето Моника Спасовска, роднина на еден обвинет најден е солзавец. Судската полиција ја отстрани. Судската полиција не смее повеќе да го пушти ова лице во Основниот суд Скопје 1“, нареди судијката Добрила Кацарска непосредно пред сведочењето на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1