Деца пеат за проститутки и дрога – што ни слушаат децата (Видео)


На младите им се идоли рапери, хип хопери и слични, а нивните песни се најслушани и чести на нивните роденденски забави. И се би било во ред доколку тие ,,ИДОЛИ,, преставуваат задскриена можеби бунтовност или пак пркос, но денешните рапери, оние кои се популарни и на кои ни се угледуваат децата се воглавно и во песните но и во настапите и интервјуата безобразни, користат недоличен речник а не ретко се поврзани и со девијантно однесување (дрога, алкохол.. )

Ова е снимка од детски роденден. Според пишувањата на социјалните мрежи се работи за снимка од Србија, но вакви песни, ако не и овие истите се пеат и на родендени на малолетници и во Македонија..

Децата пеат за ,,курви,, дрога, … не само оваа генерално песните кои се денес популарни меѓу младите – децата, најголемиот дел од нив содржат пцовки, пеат за лесни жени, пари, дрога …

Погледнете

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1