Ричард Гир на 70 години чека второ дете со младата сопруга


Холивудскиот актер Ричард Гир кој во август наполни 70 години, повторно ќе стане татко. Неговата сопруга, Шпанката Алехандра Силва (36), е бремена со нивното второ дете.

Шпанскиот магазин „Ола!“, кој ја објави бомбастичната вест за раѓањето на првото дете на парот во февруари и објави ексклузивни фотографии од нивната свадба во мај 2018 година во близина на Њујорк, вели дека бебето треба да се роди „следната пролет“.

Ричард Гир има син на возраст од 19 години, Хомер Џејмс Jигме Гир, со поранешната сопруга Кери Лоуел.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1