Прва снимка на Асад по ударот на Сирија: Ова е отровно утро


Сиријското председништво објави видео на кое се гледа сиријскито претседател Башар ал Асад како утрово пристигува на работа, неколку часа по воздушните напади на САД како одговор на наводниот хемиски напад во Дума.

„утро на отрови“, стои под ова кратко видео.

Како што пренесува Ројтерс, Асад на снимката е во костум и носи актовка додека влегува во зградата.

За време на снмката, која трае 8 секунди, Асад ништо не зборува.

САД, Велика Британија и Франција вчера изведоа воздушни удари врз Сирија, при нападите погодена е воздушната база западно од Дамаск, во блзиина на границата со Либија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1