Првото бебе во 2015 година е женско


Првото бебе во 2015 година е женско, родено на Клиниката на гинекологија во Скопје во 00:01 часот, тешко 3.550 и 51 цм долго.

За мајката родена 1976 година и таткото ова е трето дете.

bebe nova godina

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1