Пукање во Волково – рането едно лице, му пукале во нога


pistol srednaВо скопско Волково, денес при пукање е погоден 57 годишен маж во десната надколеница.

Полицијата соопштува дека неколку непознати лица дошле пред домот на сега повредениот В.С.

Еден од нив извадил пиштол и пукал кон В.С. при што го погодил во ногата.

Засега не се познати мотивите за инцидентот, а полицијата се уште трага по сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1