Пукната цевка го поплави Тафталиџе (Фото)


Пукната водоводна цевка утрово поплави дел од улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

Водата е излеана во делот од семафорите пред „Веро“ во насока кон трговскиот центар „Олимпико“, пренесе Плусинфо.

Дефектот уште не е саниран.

puknata-cevka-685x320

ФОТО: Плусинфо

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1