Пуст и празен: Погледнете како денес изгледа имотот на Мајкл Џексон (ВИДЕО)


Аукциската куќа Сотеби го објави промотивното видео од долината Сикамор, односно некогашниот ранч „Недојдија“ на Мајкл Џексон.majkl djekson nedojdija

Имотот од поодамна е ставен на продажба, но засега не се нашол некој да го купи. Некогаш на имотот постоеше забавен пак и зоолошка, но тие одамна се отстранети, заедно со слонот на Мајкл и неговиот омилен мајмун Баблс.

 

Сепак, одредени спомени од пејачот останаа, вклучувајќи го и називот Недојдија на кулата со часовник, собата за слатки и висечкиот мост. Џексон имотот го куши во 1987 година за 19,5 милиони долари.


В

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1