Ужас кој голта се пред себе: Дрон откри мистериозна дупка среде езеро (Видео)


Во езерото Сера де Естерија во Португалија откриена е џиновска дупка која личи на перфектно обликуван вир.dupka1-630x355

Овој „ природен феномен“ длабок 1500 метри го откриле тројца пријатели кои случајно го снимиле со дрон. Иако звучи невозможно толку голема дупка да биде сокриена од јавноста, за тоа сведочи и населението кое живее во околината, а не знаеле за неа. Причината за тоа е што оваа брана може да се сними и да се види само од воздух.

Изградена е во 1955. година и не е настаната со природен процес туку ја направил човек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1