Ослободете се од негативната енергија во вашиот дом: Потребна ви е само една намирница


Ако го спроведете овој мал ритуал, ќе почувствувате дека едноставно многу полесно дишете во вашиот дом, барем кога станува збор за енергетските вибрации.

Лековитата хималајска сол многумина ја користат во исхраната, меѓутоа, малку е познато за нејзиното благотворно дејство во домот.feng shiu stan

За лампата од хималајска сол се смета дека, како и запалената свеќа, просторот “го плакне” од негативните јони, како и тоа дека енергетски го чисти вашиот дом и деловниот простор благодарение на минералите, а тие со помош на загревањето од сијаличката се ослободуваат во вашиот амбиент.

Што треба да направите?

Пред спиење исчистете го својот дом со воден раствор од хималајска сол на следниов начин – една мала лажичка сол растопете ја во 1 децилитар вода, а потоа оставете го садот со растворот во текот на ноќта на вашето ноќно ормарче.

Обидете се овој ритуал да го сместите во вашето секојдневие и со сигурност полесно ќе дишете, барем кога станува збор за енергетските вибрации.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1