Путин е цар на Твитер: Го следат милион луѓе, а тој само себе


Рускиот претседател Владимир Путин на „Твитер“ го следат 1,8 милион лица, а тој следи само една личност – самиот себе, односно својот твитер-налог на англиски јазик!putin-tviter

Неговиот профил на „Твитер“ на англиски јазик го следат повеќе од 234.000 лица, а Путин следи деветмина, а тоа се претседателот на Венецуела, премиерот на Индија, поранешниот преседател на Венецуела, претседателот на Панама, претседателката на Бразил и првата жена на Аргентина.

Обама има најмногу следбеници на Твитер – вкупно 58 милиони, а тој следи 644 илјади личности. Обама и Путин не се следбеници еден на друд на „Твитер“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1