Путин прифати да преговара со Зеленски


Украинскиот претседател Володимир Зеленски го повика рускиот претседател Владимир Путин да преговара.

– Сакам уште еднаш да му се обратам на претседателот на Руската Федерација… Да седнеме на преговарачка маса, да ја запреме смртта на луѓето – рече Зеленски.

Рускиот претседател Владимир Путин ја прифати поканата за преговори.

Русија е подготвена да преговара со Украина на високо ниво – изјави Путин, пренесува РИА Новости.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1