Ранета скопјанка случаен минувач при кражба на 10.000 евра


Со пострелна рана на десната потколица е повредена 53-годишна скопјанка вчера попладне во Скопје, откако ја погодил куршум испукан од разбојници кои ограбиле кривопаланчанец кој излегувал од зграда на ул. „Руди Чајавац“ и му одзеле 10.000 евра.

Полицијата информира дека вчера во 16:30 часот на ул. „Руди Чајавец“ во Скопје две непознати лица со моторцикл непозната марка, од кои едниот вооружен со пиштол, било извршено разбојништво врз М.С.(49) од Крива Паланка, кој во тој момент излегувал од зграда, при што му одзеле 10.000 евра кои ги носел со себе. При напуштање на местото на настанот едно од лицата испукал еден куршум и повредил случаен минувач, П.О.Д.(53) од Скопје.

Повредената со возило на Итна медицинска помош била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза” каде и била констатирана прострелна рана во пределот на десната надколеница.

Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1