Разбојник со фантомка ограби експозитура на „Стопанска банка“ во Аеродром


Вчера околу 11.30 часот во Скопје во населба Аеродром во експозитура на “Стопанска Банка“, засега непознато лице маскирано со фантомка, со закана со пиштол од пултовите на вработените одзело неутврдена сума пари.

Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1