Ретка снимка од отворањето на железничката во Скопје од 1981


Ова видео е навистина ретка снимка, направена со приватна камера, од 1981-вата година. Grad.sk не потсети на овој голем момент за Скопје кој бил проследен од голем број среќни граѓани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1