Од Скопје се лета директно кон 26 дестинации


Истанбул, Цирих, Лондон, Виена и Малме  се најпопуларните дестинации кон кои патувале граѓаните од Мaкедонија.

aerodromМинатата година за 20 проценти е зголемен бројот на патници. Виз ер фрекефентирала  со најмногу авиони, по неа Туркиш Ерлајнс. Од мај, секој ден директен лет од Скопје до Рим. Уште четири  нови дестинации, до Келн, Париз, Франкуфрт  и Брисел ќе сообраќааат воздухоплови од македонските авиопристаништа.

Бројот на дестинации и патници според менаџментот на ТАВ Македонија е зголемен како резултат и на владините субвенции за нискобуџетски компании и туристи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1