РОБОТОТ РАБОТЕЛ САМО ТРИ ЧАСА: Хорор снимка од уништената Фукошима!


Роботот кого Јапонците го испратиле во радиоактивен реактор на Фукошима престанал да работи по само три часа.

Роботот испратил страшни фотографии од бившата нуклеарна електрана од која, после оштетувањата предизвикани од земјотрес и цунами 2011. година, почнала да тече радијација.kam-fuk

Првиот робот, пред да престане да работи, измерил температура, ниво на радијација и испратил слики од уништениот реактор.

Повеќе од 300.000 луѓе мораa да бидат евакуирани кога три од шестте реактори експлодирале, додека поради земјотресот и цунамито настрадаа 16.000 лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1