Родено бебе со едно око на средина од челото (Вознемирувачко ВИДЕО)


Во приватна болница во Ел Сенбелавеин во Египет се родило бебе со едно око на средина од челото.

За жал, ова бебе нема да може да преживее подолго од една недела.12087592_10206639092848711_393293251_n-15454

Докторите веруваат дека бебето боледува од „киклоп“, необично нарушување кое го носи името на гигант од грчката митологија.

Исто така веруваат дека до оваа компликација дошло откако за време на бременоста мајаката конзумирала лекови.

Ова е една од најретките форми на дефекти кај децата, а тие починуваат веднаш по раѓањето.

Погледнете го видеото од бебе кое боледува од истата болест, а родено е во Израел пред неколку години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1