Русија за неколку дена ѝ нанесе поголема штета на ИД отколку Западот за цела година


Нападите од воздух на Воздушно-космичките сили на Русија во Сирија за неколку дена им нанесоа посериозна штета на терористичките групи отколку меѓународната коалиција предводена од САД за една година, изјави заменик-министерот за надворешни работи на Сирија Фејсал Микдад во интервју за сириската државна телевизија.

Генералштабот на Сирија соопшти дека руските воздушни напади ги поткопале борбените капацитети на „Исламската Држава“ и другите терористи.rusija-sirija
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1