На Анџелина Џоли и преостануваат уште 3 години живот – напишала список со желби


Наспроти тешките операции, актерката не верува дека ќе ги доживее четириесеттите, а составила и листа на желби кои сака да ги оствари пред замине засекогаш. Иако пролетоска превентивно ги отстрани двете дојки за да не умре од рак, како нејзината мајка Маршелин, Анџелина Џоли (38) смета дека нема уште долго да живее.

Изоврите блиски до неа тврдат дека актерката е сигурна дека нема да ја доживее 45 година, а верува дека и останале три или пет години живот, пишуваат американските таблоиди. Затоа Анџелина се обидува максимално да го искористи времето кое и останало.Hollywood Actress Angelina Jolie Attends A Foreign Office Briefing On Preventing Sexual Violence In Conflict

Направила листа на цели кои сака да ги оствари пред смртта. Таа прави се за да биде поздрава, но  е уверена,  со оглед на медицинската историја на нејзиното семејство, дека ниту двократната мастектомија нема да и го спаси животот. Кажала и дека ќе ги отстрани и јајниците бидејќи тестовите покажале дека има ген кој предизвикува рак.

Анџелина беше скршена по смртта на нејзината мајка во 2007 година. Најави дека ќе ја глуми во филм кој ќе го продуцира нејзиниот сопруг Бред Пит(49) со кој Анџелина има три биолошки и три посвоени деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1