Русија: Се урна авион, преживеа 4-годишно дете, останатите патиници загинаа


При пад на мал авион Л-410 на подрачјето на градот Нељкан, Хабаровска област на истокот од Русија, загинаа осум лица, соопшти Министерството за вонредни ситуации во земјата.
-Осум лица загинаа, додека едно дете преживеа и е хоспитализирано со тешки повреди, соопшти претставникот на рускиот ресор.

Истражниот комитет разгледува три верзии за падот на авионот: лошите временски ислови, пилотска грешка или техничка неисправност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1