Макфакс: Директорката која го прераспредели Бакрачески го унапредила својот сопруг


Директорката на Кардиолошкиот завод „Св. Стефан“ во Охрид, Гордана Доневска, која направила прераспоредување на кардиологот Никола Бакрачески, пред три недели го унапредила нејзиниот сопруг како раководител на болнички сектор, што практично е втора највисока функција во болницата.

Фото – Макфакс

Сопругот на актуелната директорка, докторот Зоран Доневски преходно имал функција на доктор во амбуланта кој вршел прегледи на пациенти, а сега одлучува за клучни работи во болницата и е надлежен за пациентите, персоналот, како и поединечи одделенија во установата.

Повеќе на – „Макфакс“

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1