“Веќе нема болка за него” – На емотивен начин Тајчи се прости од сопругот


Татјана Камерон, која целиот регион ја знае како Тајчи, синоќа објави дека нејзиниот сопруг Метју Камерон починал.

Долго време Метју се бореше со рак на белите дробови, а пејачката многу пати и јавно побара помош.

Тајчи посакала да се прости од својот сопруг по пат на Фејсбук, каде објавила емотивна порака, а фановите изразиле сочувство.

-Метју Шејн Камерон-веќе нема болка за него. Повеќе не е врзан за човечките ограничувања. Сега е навистина слободен… Ќе црпиме сила и радост од сѐ што ни дал – напишала Тајчи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1