Русите и војската на Асад – Ослободени 14 градови од ИСИС – еве кои (Видео)


После веста дека лидерот на ИД е ранет, неговите борци масовно го оставаат оружјето и бегаат, јавува репортерот на руската телевијзија „Lifenews“ дирекно од фронтот во Русија.sirija vojska asad

Латакиа, Идбил, Хама, Хомс, Палмира, Алепо, на овие места секаде напредува сириската војска, а до сега во провинциите Хама и Латакиа се ослободени дури 13 градови.

Како што јавуваат руските дописници, екстремистите се обидуваат да им достават засилување и муниција но руските авиони ги бомбардираат нивните конвои.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1