Руски авион без дел од моторот летал од Москва до Киев


Авион од типот „Сухој суперџет 100“ на руската авиокомпанија „Аерофлот“ останал без дел од моторот за време на полетувањето од московскиот аеродром Шереметјево, но проблемот бил  воочен дури по слетувањето во Киев, објави руската агенција ТАСС.avion grom

– Овој инцидент навистина се случил, но тоа не влијаело на безбедноста за време на летот, изјавуваат соговорници за ТАСС.

Иако делот од моторот паднал на аеродромот во Москва тоа било забележано дури во Киев, за време на техничкиот преглед пред враќањето во Москва.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1