Руски тенкови се упатуваат кон Киев, украинската армија урна мост


Руски тенкови што се движат кон Киев биле запрени во близина на селото Иванков, каде што украинските сили разнеле мост за да го запрат конвојот, пишува „Украинска правда“, повикувајќи се на извор од Генералштабот на вооружените сили на Украина.

Како што се наведува, руски тенкови се упатуваат кон Киев, но почнала борба кај Иванков.

Украинските сили дигнаа во воздух мост за да го запрат рускиот конвој, пишува весникот, додавајќи дека Иванков е на половина пат од границата до Киев.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1