Рускиот хакер уапсен во Прага, официјално обвинет во САД


Министерството за правда на САД соопшти вчера дека против рускиот државјанин Евгениј Никулин се покренати обвиненија за хакирање на компјутери на Линкедин, Дропбокс и Формспринг (LinkedIn, Dropbox и Formspring).whatsapp-haker-620x350-65652

Русинот беше задржан на 5 октомври од властите на Република Чешка и останува во притвор во Прага, се вели во соопштението на Министерството.

Обвиненијата се покренати вчера од големата федерална порота во Оукленд, Калифорнија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1