Русковска: Нема потреба да се правдаме за притворот на Митко Чавков


Претседателката на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска вели дека нема причина да се сомнева на наодите на Бирото за јавна безбедност за опасноста од бегство на Митко Чавков и немало потреба да се правдаат, пренесе Телма.

Ексдиректорот на БЈБ, Митко Чавков, вчера заврши во истражниот затворот во Шуто Оризари. Судот на Чавков му одреди нов 30 дневен притвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1