Сакаа да му наместат друго дете на Меси – пронајдено е вистинското дете


Еве го вистинското дете. Неговото име е Хомајун и живее Газни, провинција во Авганистан.

Ова го напиша Меси на неговиот Твитер профил, откако успеа да го пронајде вистинското дете, кое го привлече вниманието на целиот свет.mesi-dete

Фотографијата од момчето кое наместо дрес облекло пластична кеса, на која со маркер го напишало името на Меси и бројот на дресот, ги растажи корисниците на друштвените мрежи, па и самиот фудбалер.

Таа фотографија се појави пред околу една недела, а славниот фудбалер ја објави и напишал дека срцето му се распарува и дека би сакал некако да дојде до ова дете за даму даде специјален подарок.

Потрагата траеше се до денеска

Имено, вчера прво се појавија гласини дека детето е најдено во Ирак, а курдската телевизија „Курдистан24ТВ“ дури му направи и интервју на тоа мало момче.Screenshot_115

Но, денеска вистината излезе на виделина- момчето од Ирак всушност не било тоа кое го носеше дресот од кеса.

Еве го вистинското момче.

Screenshot_116

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1