Сакал да погали мечка во ЗОО – останал без рака (Видео)


Камера снимила страшен момент кога пијан маж, игнорирајќи ги предупредувањата на своите пријатели, дошол преблизу до кафезот во кој имало мечок, поради што останал без рака.56ace133-dce8-48e6-b17e-505d0a0a0a64-screenshot-3-718x446-35702

Нападот на животното е снимен во руската северозападна област Мурманскаја.

Човекот ја ставил раката во кафезот, сакајќи да го допре животното, но мечокот загризал. Мажот очајнички се обидувал да се извлече. Нападот го преживеал, но останал бе цела рака, пишува Дејли мејл.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1