Сакате ли само да лежите и да ви платат 18.000 долари? Еве како!


Американската вселенска агенција НАСА ќе му плати 18.000 долари (повеќе од милион денари) на секој кој е подготвен да лежи во кревет 10 недели, и да се придржува на режим непријатни тестови повеќе од три месеци.

nasa-test

Единствен критериум за оваа работа е кандидатите да се здрави и државјани на САД. Научниците ќе ги тестираат кандидатите 70 дена во посебни услови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1