Сателит го снимил авионот над малезиската џунгла?


Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла.

avion prasumaФотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти кои веруваат дека ќе го пронајдат исчезнатиот авион со 239 патници.

Студент од Тајаван ги објавил фотографиите за кои верува дека е авинот, но автентичноста сее уште не е верифицирана.

Сликите се објавени во исто време откако неколку селани од Малезија тврдат дека го виделе авионот од летот МХ 370 како лета на североистокот од државата во времето за кое експертите веруваа дека пилотот направил У-вртење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1