CNN најавила: Астероид со сила на 20 атомски бомби удира на Земјата 21 Март?!


Според Си Ен Ен ако дојде до удар на астероидот тоа ќе има сила како на Земјата да експлодирале 20 атомски бомби како онаа од Хирошима.

si-en-en-o-asteroidu-foto-printscreen-1395226936-464829За 2 дена не очекува удар од астероид најавуваат блогерите ширум светот. Сето тоа го загрева информацијата дека Си Ен Ен поточно агенцијата Ројтерс уште во 2003 година дала предупредување дека постои возможност во 2014 да не погоди џиновски астероид.

Тогаш го знаеле и точното време, а тоа е 21. 03. 2014 година.

Овој астероид до сега се држел на безбедна одалеченост од Земјата во појасот помеѓу Марс и Јупитер.

Но влијанието на гравитацијата на џиновската планета каква што е Јупитер може да го измести астероидот од оваа безбедна орбита и да го насочи кон Земјата.

Оваа иформација ја изнесол д-р Alan Fitcsimmons

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1