СДСМ: Грчева и Буралиева едногласно исклучени од партијата


Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз едногласно ја усвои Стратегијата за идно делување на СДСМ.

Централниот одбор едногласно одлучи да ги исклучи од членство Солза Грчева и Љубица Буралиева поради непочитување на одлуките на највисоките органи и тела на партијата.grceva-buralieva

Во сите дискусии во текот на вечерашната дебата на Централниот одбор беше потврдена цврстата решеност за спроведување на ставовите донесени на Конгресот на СДСМ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1