СДСМ води само во Центар


sdsm640nasaпо 41,03 отсто обработени гласови СДСМ води само во Центар со 700 гласа пред ВМРО-ДПМНЕ. Во останатите општини СДСМ ги губи изборите од ВМРО-ДПМНЕ.

Центар:

ВМРО-ДПМНЕ 2.977
СДСМ  3.491

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1