Сè е спремно за големиот граѓански митинг на опозицијата


Во близина на Владата, на крстосницатата на булеварите Илинден и Климент Охридски, веќе е поставена бината за денешниот граѓански митинг.

podgotovki14

Фото – Мета

На неколку места поставено е и озвучување, а на десетина локации наредени се купови вода во шишиња.

Околу Владата од двете страни има големо полициско обезбедување.

Полицајците се седнати на тревникот околу објектот на Владата и на клупите од спротивната улица.

podgotovki-minting3-300x169

фото – Мета

Пред бината има поставено маса, на која новинарите ќе можат да ги земат акредитациите за настанот.

Низ центарот на градот нема некоја поголема раздвиженост, нема ниту полиција.

Нашите дописници јавуваат дека колоните автобуси, комбиња и приватни автомобили се движат кон Скопје, иако и на тргнувањето и по патот им се вршат контроли.

МЕТА.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1