Се кршеа со јајца жените на Иванов и Груевски – чие беше појако? (Фото)


Сопругата на премиерот Никола Груевски, Боркица, сопругата на Ѓорге Иванов, Маја, како и Валентина Божиновска, претседателката на Комисијата за односи со верските заедници денеска по божиќната литургија во Соборниот храм не го изоставија велигденскиот адет-кршење со велигденски јајца.

Божиновска за Телеграф вели дека не забележала чие црвено јајце се покажало најтврдо и кој бил победникот.

-Важен беше адетот. Како што кажа дедо Стефан додека седевме, сите сме победници – вели Божиновска.

Телеграф.мк

Велигденска-Воскресна-литургија-24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1