Се огласи и министерот за култура Адеми: За мене функцијата министер не е света


Многу прашина се крена околу Министерството за култура и доделувањето на финансии за одредени културни настани и концерти низ Македонија.

Познати фестивали не добија пари од министерството, што го навлече гневот на граѓаните низ Македонија.

Министерот за култура, Асаф Адеми, истакна дека во ниту еден момент не вршел притисок за избор на некој проект.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1