Се побудале времето – ќе врне снег во Македонија


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини и со повремен снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец, а температурата ќе се движи од 6 до 18 степени.

zabrana snegДневната температура ќе биде доста ниска за овој период од годината, а потоа постепено ќе се зголемува.

Во Скопје пак, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец, а температурата ќе достигне до 16 степени.
Во деновите што следуваат ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1